ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1246148
*
nr 124 6148
Spegel
Mahogny, H130
Utrop:
100 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:42:09
1
100 kr
22/2 17:14:36
2
350 kr
22/2 18:44:13
3
200 kr
22/2 18:44:37
3
250 kr
24/2 19:22:18
4
800 kr
25/2 09:59:13
2
550 kr
25/2 12:58:14
5
600 kr
25/2 12:58:36
5
800 kr
25/2 15:38:32
6
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 124 6148
Spegel
Mahogny, H130
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:42:09 | 1 | 100 kr |
22/2 17:14:36 | 2 | 350 kr |
22/2 18:44:13 | 3 | 200 kr |
22/2 18:44:37 | 3 | 250 kr |
24/2 19:22:18 | 4 | 800 kr |
25/2 09:59:13 | 2 | 550 kr |
25/2 12:58:14 | 5 | 600 kr |
25/2 12:58:36 | 5 | 800 kr |
25/2 15:38:32 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27